Fotoğrafçınız ile birlikte fotoğraf çekimi planını istişare edebilirsiniz. Düğündeki konuklarınız için hazırladığınız sürprizleri daha önceden fotoğrafçı ile paylaşmalısınız; aksi takdirde bu unutulmaz anların fotoğrafçı tarafından kaçırılması hayal kırıklığına uğramanıza neden olur. Sürprizlerin fotoğrafçı tarafından önceden bilinmesi onun ekipman açısından daha tedarikli gelmesini sağlar ve fotoğrafçı sürpriz anında en iyi pozisyonu seçerek çekimini yapar. Bunun yanında fotoğrafçı size o anda nerede duracağınıza ya da ne gibi aksesuarlar takacağınıza dair tavsiyelerde bulunabilir.

Her şeye rağmen herkesin zevki farklılık gösterebilir. Ne tür çekimlerden hoşlandığınıza dair esnetilemez fikirleriniz varsa da bunu fotoğrafçı ile paylaşmalısınız. Sevdiğiniz şekildeki fotoğrafları fotoğrafçıya göstermek de onun işini kolaylaştıracaktır.

Ve son olarak beklenen o muhteşem gün yaklaşmaktadır. Çiftlerden ikisinin de düğün gününde önceki gece yapması gereken en önemli şey güzel bir uyku çekmektir. Erken kalkıp yapmanız gereken şeyleri tamamlamak gece 4’e kadar uyanıp kalıp yorgun ve uykusuz bir şekilde dolanmanızdan çok daha iyidir. Gelin rahatlatıcı göz damlası kullanabilir çünkü bazen uykusuzluk ya da makyaj gözlerin kanlanmasına neden olmaktadır.

Gelinlerin günü, genellikle kuaförlerde başlar. Eğer kuaför sizin evinize gelecekse, ferah ve aydınlık bir oda seçin. Fotoğraflarda karışıklığa sebep olabilecek bütün gereksiz nesneleri ortadan kaldırın. Mümkünse güzel çerçeveli bir ayna edinin. Fotoğrafçılar, genellikle birkaç kere gelinin aynaya yansıyan fotoğrafını çekerler. İşte bu nedenle, aynanın bulunduğu güzel çerçeve, fotoğrafta zarif bir görüntü oluşmasını sağlayacaktır. Kuaföre gitmeyi planlıyorsanız, yalnızca kuaförün iş kalitesi ve ücretlendirmesine değil aynı zamanda çalışma ortamını da inceleyin. Daha önce belirttiğim gibi, uygun bir mekân olmalı.